اخبار و رویداد ها - آرشیو

نحوه دریافت مجوز خروج از کشور اربعین سال ۱۳۹۸ اعلام شد
نحوه دریافت مجوز خروج از کشور اربعین سال ۱۳۹۸ اعلام شد

نحوه دریافت مجوز خروج از کشور اربعین سال ۱۳۹۸ اعلام شد

نحوه دریافت مجوز خروج از کشور اربعین سال ۱۳۹۸ اعلام شد دانشجویان مشمول که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند باید مراحل زیر را جهت دریافت مجوز خروج از کشور انجام دهند... به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک،با توجه به ضرورت و اهمیت شرکت حداکثری دانشجویان در پیاده روی اربعین حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) در سال ۱۳۹۸ صدور مجوز خروج از کشور به صورت اینترنتی در سامانه سازمان وظیفه عمومی برای کلیه مشمولان غیر غایب در مدت زمان تعیین شده ویژه اربعین از تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ لغایت۱۳۹۸/۰۸/۱۰بدون سپردن وثیقه و تاییدیه دانشگاه انجام می گردد . دانشجویان مشمول که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند باید مراحل زیر را جهت دریافت مجوز خروج از کشور انجام دهند: ۱ -اخذ کد سخا: از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+۱۰ ۲ -ورود به درگاه خدمات الکترونیک انتظامی به نشانی www.evazifeh.epolice.ir یا (www.services.epolice.ir)با کد ملی و کد سخا . ۳ -ثبت اطلاعات مربوط به خرو ج از کشور از قبیل : کشور مقصد (عراق ) تاریخ خروج از کشور ، تاریخ ورود به کشور، نوع سفر(زیارتی ) تذکر: تاریخ درخواست خروج از کشور شما ملاک ورود و خروج شما به کشور می باشد لذا در ثبت تاریخ ورود و خروج خود دقت نمایید. تاریخ خروج و ورود شما بین ۷ مهر تا ۱۰ آبان ویژه اربعین بدون وثیقه باشد

ادامه مطلب
ویژه نامه شهادت امام سجاد (ع)
ویژه نامه شهادت امام سجاد(ع)

ویژه نامه شهادت امام سجاد (ع)

حضرت علی بن الحسین، امام سجاد علیه السلام در روز ۵ شعبان یا ۱۵ جمادی الاولی سال ۳۸ هجری قمری در مدینه دیده به جهان گشود و در ۱۲ یا ۱۸ و بنابر مشهور در ۲۵ محرم سال ۹۵ ه.ق در سن حدود ۵۶ سالگی مسموم شده و به شهادت رسید، آن حضرت در واقعه کربلا ۲۳ سال داشت، مرقد شریفش در مدینه در قبرستان بقیع کنار قبر امام حسن مجتبی علیه السلام است. دوران امامت او که ۳۵ سال بود، مصادف با دشوارترین دوران ظلم و خفقان امویان (از یزید تا ولید بن عبدالملک) گذشت. امام سجاد علیه السلام در دوران زندگی، رنجها و ناراحتیهای بسیار دید، در ماجرای کربلا، سخت ترین شکنجه ها و ستمها به او وارد آمد، و بعد که به مدینه بازگشت در طول ۳۵ سال عمر خود، همواره از مصائب کربلا یاد می کرد و می گریست.

ادامه مطلب
مراسم عزادری شام غریبان در حسینه امام خمینی
مراسم عزادری شام غریبان در حسینه امام خمینی

مراسم عزادری شام غریبان در حسینه امام خمینی

مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و اصحاب با وفای ایشان در شام غریبان با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، جمعی از مسئولان و هزاران نفر از مردم دلباخته اهل بیت علیهم السلام در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.

ادامه مطلب